FK BAK ubedljivo najbolji u ligi

Autor :  Nov 08, 2017

Na stadionu u Beloj Crkvi odigrana je utakmica 12.kola Prve Južnobanatske lige na kojoj je FK BAK pobedio FK „Borac“ iz Starčeva rezultatom 3:1. Belocrkvanski fudbaleri drže prvo mesto u ligi sa 33 boda i „beže“ FK „Dolina“ iz Padine za tri boda.

Prvo poluvreme završeno je rezultatom 0:0 a onda je publika u nastavku videla čak 4 gola. Golove za domaći tim postigli su Lazar Radisavljević u 48 i 80 minutu, i Dušan Timotijević iz kaznenog udarca u 60 minutu. Jedini gol za gostujući tim postigao je Miladin Popović u 70 minutu utakmice.

Od 12 utakmica, 11 pobeda i jedan poraz, bilans je dosadašnjeg takmičenja u jesenjem delu prvenstva koje će trajati do 26.novembra. Tri utakmice koje predstoje donose protivnike iz Uljme, Seleuša i Crepaje i mogu da ugroze ovaj rezultat, ali se u FK BAK nadaju da će uspeti da ostanu na vrhu tabele.

Ljubitelji fudbala i navijači FK BAK baš se i nisu potrudili da dođu i navijaju za svoj tim. Na tribinama je bilo stotinjak navijača, a dan kao stvoren za dolazak na stadion. Možda su ih uspesi belocrkvanskih fudbalera uljuljkali i opustili, možda bi tribine bile pune da se klub bori za opstanak umesto što je ubedljivo najbolji u ligi, ko zna?

Izvor: Južni Banat